Wielkopolska

Wydawnictwo: Muza

Wielkopolska jest trzecim już tytułem z serii bogato ilustrowanych przewodników po regionach Polski. Książka obejmuje teren historycznej Wielkopolski kolebki państwowości polskiej. Cenne zabytki architektury, pamiątki historyczne sięgające pierwszych Piastów, ciekawy krajobraz urozmaicony licznymi jeziorami, rzekami, rezerwatami i pomnikami przyrody oraz dobre zagospodarowanie turystyczne to główne walory krajoznawcze tego regionu. Książka podzielona jest na rozdziały odpowiadające mniejszym regionom, w których miejscowości, parki oraz rzeki i rezerwaty przyrody opisane są w kolejności alfabetycznej. Przewodnik skierowany jest głównie do turystów zmotoryzowanych, ale może być przydatny także turystom pieszym, rowerzystom czy kajakarzom. Służą temu przedstawione propozycje wybranych szlaków pieszych, rowerowych, konnych i kajakowych. Tekst uzupełniają liczne kolorowe fotografie, rysunki, mapki szlaków turystycznych, plany miast i rzuty ważniejszych obiektów architektonicznych.

smoras | 2016-08-14
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać