Iselor

Refleksja etyczna dotycząca biznesu jawi się jako szczególnie ważna dzisiaj, kiedy wraz z nasilającą się globalizacją przedsiębiorstwa przestają działać w ramach ograniczonej przestrzeni etyczno-prawno-politycznej, jaką jest państwo. Menedżerowie w takiej sytuacji ponoszą odpowiedzialność nie tylko za (i wobec) swoich pracowników, muszą ponadto dbać o pieniądze inwestorów, nie narażać klientów i konsumentów na szkody, a nawet troszczyć się o środowisko przyrodnicze. Co ważne, możemy dzisiaj również znaleźć wytłumaczenie dla kierowania się zasadami moralnymi w biznesie, które jak najbardziej daje się pogodzić z „interesem własnym” poszczególnych firm. Wszak uczciwość i odpowiedzialność budzą zaufanie i stają się warunkiem utrzymania na rynku.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.ahe.lodz.pl/?q=node/189

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.ahe.lodz.pl/?q=node/189