Ugotuj mi bajkę!

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
animaniak

Króliczek Serduszko jest wielkim niejadkiem. Przy stole stale grymasi. Zupa zawsze jest zbyt wodnista, ziemniaki przesolone, a sałata zbyt zielona. Mama już sama nie wie, co zrobić, by jej synek zjadł obiad. Pewnego dnia Serduszko stanowczo zażądał, by ugotowała mu bajkę. Mama od razu zabrała się do pracy, a co z tego wynikło, przekonajcie się sami!

źródło opisu: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,ugotuj-mi-bajke

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,ugotuj-mi-bajke

Agnieszka | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Fantastyczna książka dla dzieci, które nie są fanami jedzenia i dla rodziców, którzy nie są fanami niejadków.
Urocze ilustracje i ciekawa opowieść, bardzo wciągająca i zaskakująca.
Dzień bez tej książki był dniem straconym na długi czas.

A w czym rzecz, otóż bohater zajączek o imieniu Serduszko był bardzo marudny przy jedzeniu, ciągle mu coś nie smakowało. Jego mama już wyczerpała pomysły (znam z autopsji), dlatego pewnego razu zapytała go co ma mu ugotować. Synek odpowiedział: "- Ugotuj mi bajkę!"
I tak się ta historia zaczyna. Są powtarzalne rytuały, czyli gotowanie zupy, ale różne skutki tychże. Serduszko, tak jak czytelnik jest zaskoczony produktem finalnym gotowania. Serduszko z początku nie był zadowolony z dań, ale wreszcie mama ugotowała taką, która stała się jego ulubioną. Zmieniały się troszeczkę wersje, ale baza była taka sama. Wreszcie mama nie gotowała już nadaremnie, a synek zajadał z apetytem i przygodą.

Gorąco polecam...

Tatooska | 2017-10-16