Zgłosuj na książki roku 2017

Kształtowanie umiejętności społecznych u dzieci z trudnościami wychowawczymi

Wydawnictwo: Centrum Terapii Behawioralnej Bis s.c.
Social Skills Activities For Special Children

Darlene Mannix KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH U DZIECI Z TRUDNOŚCIAMI WYCHOWAWCZYMI Ponad 160 gotowych do wykorzystania lekcji oraz arkuszy ćwiczeń pomagających rozwijać umiejętności społeczne dzieci w klasie szkolnej i poza nią Ta przygotowana ze szczególną starannością merytoryczną książka, oferuje nauczycielom, terapeutom, a także szkolnym wychowawcom 164 gotowe do wykorzystania...

Darlene Mannix

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH U DZIECI Z TRUDNOŚCIAMI WYCHOWAWCZYMI

Ta przygotowana ze szczególną starannością merytoryczną książka, oferuje nauczycielom, terapeutom, a także szkolnym wychowawcom 164 gotowe do wykorzystania lekcje i wraz z przystosowanymi do kopiowania arkuszami ćwiczeń ma pomóc dzieciom w zapoznaniu się z pożądanymi zachowaniami społecznymi oraz w nabywaniu podstawowych umiejętności społecznych.

Publikacja koncentruje się na trzech obszarach istotnych w rozwoju społecznym uczniów w młodszych klasach szkolnych:

AKCEPTOWANIE ZASAD I AUTORYTETU W SZKOLE

Zrozumienie roli nauczyciela, zasady i obowiązki w klasie, rozwiązywanie problemów

RELACJE Z RÓWIEŚNIKAMI

Uczenie się i współpraca z innym, zawieranie oraz utrzymywanie znajomości

ROZWIJANIE POZYTYWNYCH ZACHOWAŃ SPOŁECZNYCH

Zrozumienie szkolnych sytuacji, porozumiewanie się z domownikami, etykieta codzienna

źródło opisu: http://www.anwi.edu.pl

źródło okładki: Wydawnictwo