9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ćwiczenia z fizjologii roślin
8323209448
Rośliny, badania, rozwój, nauka

Książka zawiera ćwiczenia, doświadczenia, eksperymenty dotyczące fizjologii roślin.

Spis ćwiczeń

-Pobieranie wody przez komórkę roślinną,
-Gospodarka wodna całej rośliny,
- Błony cytoplazmatyczne,
- Oddziaływanie mineralne roślin,
-Fotosynteza,
-Wzrost roślin,
-Rozwój roślin,
-Regulatory wzrostu i rozwoju roślin,
-Ruchy roślin – tropizmy

źródło opisu: UAM, 2004

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-05-27

Książka ta towarzyszyła mi w trakcie moich studiów biologicznych. Jeden z przedmiotów nazywał się "Fizjologia roślin". Wykonywałem wtedy doświadczenia i ćwiczenia z tej książki. Książka na wysokim, niezwykle wysokim poziomie i godna polecenia.
Książka jest podzielona na następujące części główne: "Pobieranie wody przez roślinę", "Gospodarka wodna całej rośliny", "Błony cytoplazmatyczne", "Odżywianie mineralne roślin", "Fotosynteza", "Oddychanie", "Wzrost roślin", "Rozwój rośliny", "Regulatory wzrostu i rozwoju roślin", "Ruchy roślin - tropizmy". Każda z części zawiera opisy wielu doświadczeń. Każde doświadczenie zawiera wykaz materiałów, sprzętów i odczynników, opis dotyczący wykonania, miejsce na zapisanie wyników i wniosków.
Książka zawiera 85 doświadczeń. Każde ciekawe, pouczające, odpowiednio dobrane. Niektóre z nich są łatwiejsze, inne trudniejsze do wykonania i bardziej specjalistyczne. Niektóre doświadczenia trwają klika minut, inne wiele dni. Wszystkie ciekawe i...