How to Be a Bawse: A Guide to Conquering Life

Wydawnictwo: Ballantine Books
poradniki
angielski
Sonia

From actress, comedian, and YouTube sensation Lilly Singh (aka ||Superwoman||) comes the definitive guide to being a bawse—a person who exudes confidence, reaches goals, gets hurt efficiently, and smiles genuinely because they’ve fought through it all and made it out the other side. Told in her hilarious, bold voice that’s inspired over nine million fans, and using stories from her own life to illustrate her message, Lilly proves that there are no shortcuts to success. WARNING: This book does not include hopeful thoughts, lucky charms, and cute quotes. That’s because success, happiness, and everything else you want in life needs to be fought for—not wished for.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/31202835-how-to-be-a-bawse

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/31202835-how-to-be-a-bawse

pijana_z_niemocy | 2017-05-26
Na półkach: 2017
Przeczytana: 04 maja 2017

Jak całkowicie zmienić swoje życie na lepsze? Jak stać się lepszą wersją siebie? Jak zarobić miliony tworząc i rozwijając swój biznes? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tej książce. Przygotuj się jednak - Lilly nie podaje w niej przepisu na łatwy sukces - udowadnia, że jeśli coś postanowisz i będziesz pracować naprawdę ciężko - możesz to osiągnąć. Przez całe życie byłam sceptycznie nastawiona do wszelkiego rodzaju poradników, ale ta książka to nie zwykły poradnik, w którym autor rozwodzi się nad tym ile możesz osiągnąć czy zmienić - Lilly daje Ci 50 lekcji. Pięćdziesiąt konkretnych informacji co i w jaki sposób poprawić i ulepszyć w sobie i swoim otoczeniu. Polecam wszystkim.

OgieńiWoda | 2017-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Super książka. Bardzo polecam.

Nataliia | 2017-09-17
Na półkach: Posiadam