Przeciwdziałanie i zwalczanie piractwa morskiego

Wydawnictwo: Difin
TribalWarrior

Publikacja swoim zakresem przedmiotowym obejmuje metody i środki przeciwdziałania oraz zwalczania współczesnego piractwa morskiego w świetle obowiązujących uregulowań prawnych oraz międzynarodowej praktyki zwalczania tego zjawiska. Wyjaśniono pojęcie piractwa i ukazano je na tle innych form przemocy morskiej. Przedstawiono historię piractwa oraz genezę i charakterystykę zjawiska w dzisiejszej formie. Dokonano geograficznej rejonizacji wraz z przedstawieniem metod działania piratów w poszczególnych rejonach o zwiększonym ryzyku. Adekwatnie do obszarów wskazano obecne sposoby przeciwdziałania oraz zwalczania piractwa, dokonano ich oceny, wskazano niedomagania i propozycje zmian ukierunkowanych na zwiększenie efektywności realizowanych przedsięwzięć.

Książka przeznaczona jest dla specjalistów, pasjonatów morza i spraw morskich oraz osób zajmujących się międzynarodowym prawem morza. Może stanowić doskonały materiał uzupełniający na kursach doskonalących przeznaczonych dla załóg statków w zakresie przygotowania do działań anty- i kontrpirackich.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/przeciwdzialanie-i-zwalczanie-piractwa/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/przeciwdzialanie-i-zwalczanie-piractwa/

TribalWarrior | 2017-02-15