Fireproof. Próba ogniowa

Okładka książki Fireproof. Próba ogniowa Alex Kendrick, Stephen Kendrick, Eric Wilson
Okładka książki Fireproof. Próba ogniowa
Alex KendrickStephen Kendrick Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael literatura piękna
Fireproof
Dom Wydawniczy Rafael
2016-01-01
2016-01-01

Okładka książki Poskromić bestię. Nieznana historia Mikea Tysona Rory Holloway, Eric Wilson
Poskromić best... Rory Holloway, Eric...

Jest to książka z której można coś wartościowego wynieść,niesie za sobą jakieś przesłanie.Na początku nie byłam do niej przekonana ale muszę przyznać że z kolejnymi rozdziałami wciągnęła mnie.Książka została napisana w oparciu o film,za ktory zamierzam się zabrać w niedlugim czasie.

Oczywiście najpierw obejrzałam film, a potem zabrałam się za książkę, więc znałam fabułę, ale uważam, że historia i jej przesłanie jest tak cenne, że warto mieć je "pod ręką" i zawsze móc do niego sięgnąć.
Jest to książka pisana w oparciu o scenariusz filmu więc nie ma co oczekiwać, że będzie wybitnie napisana. Język jest prosty, szybko się czyta i może to lepiej, bo skupiamy się właśnie na przesłaniu, a przesłanie jest bardzo uniwersalne - by nigdy nie opuszczać swojego partnera. Pochłonięta w kilka dni.
Na pewno do niej powrócę i cieszę się bardzo że mam ją na półce.

Ciężko jest ocenić tę książkę.. Napisana jest przeciętnie, ale poprzez samą historię, treść w niej zawartą, wartości jakie przekazuje bardzo dużo zyskuje. Zyskuje na tyle, że mogę ją z czystym sumieniem polecić.

Bardzo fajna książka. Niespodziewałam, że aż tak mi się spodoba. Czyta się ją błyskawicznie. Film również polecam.

Nie jest to literacki majstersztyk ale ma w sobie głębszą wartość. Daje do myślenia, skupia na walce o świętość małżeństwa, uczuciach drugiej osoby, dbanie o miłość a nie osiadanie na laurach. Może otworzyć oczy na to co ważne.

Książka warta przeczytania. Małżeństwo to ciężka praca, daje satysfakcję, ale czasem mocno frustruje ważne, żeby wiedzieć, że słowa "na dobre i na złe" nie tracą na wartości w tych gorszych chwilach.

Fajnie szybko się czyta, taka przyjemna i wzruszająca książka.

Fajnie szybko się czyta, taka przyjemna i wzruszająca książka.

• Chrześcijańskie
  • 2015-2018