Pánbíčkáři: Odkud se vzal polský katolicismus?

Cykl: Politika a společnost (tom 535)
Wydawnictwo: CDK
polska, polacy, katolicyzm
czeski
tsantsara

Kiedy w Czechach się mówi o Polsce, pierwszym skojarzeniem jest katolicyzm. Jak doszło do takiego silnego powiązania narodu z wyznaniem? Książka ta stara się dać odpowiedź na to pytanie, nie poprzestając na stereotypach. Czterech autorów próbuje spojrzeć na ten problem z perspektywy socjologii, filozofii i historii. Przy czym nie pomijając znaczenia katolicyzmu w dziejach Polski skupiają się przede wszystkim na ostatnich wydarzeniach społeczno-poliycznych.

źródło opisu: www.cdk.cz

źródło okładki: www.cdk.cz