Okulary

Seria: Bajki dla Malucha
Wydawnictwo: Skrzat
youstyna

Biega, krzyczy pan Hilary:

"Gdzie są moje okulary?".
Szuka w spodniach i w surducie,
W prawym bucie, w lewym bucie.
Wszystko w szafach poprzewracał,
Maca szlafrok, palto maca...

źródło opisu: Skrzat

źródło okładki: google

Octopus | 2017-11-17
Przeczytana: 1970 rok

Ileż razy gdy czegoś szukam same mi się nasuwają słowa "...biega, krzyczy Pan Hilary..." :)
Wspaniała polska klasyka.

Danway | 2011-11-22
Przeczytana: 1990 rok

Jeden z wielu wesołych i uczących wierszy Tuwima.. Tym razem bohaterem jest pan Hilary oraz jego okulary... Nasz bohater poszukuję przez cały czas je szuka i szuka ich dosłownie wszędzie, nawet tam, gdzie ich nie powinno być, a okazuję się, że są one na swoim miejscu... Z wiersza tego można wynieść naukę, że nie zawsze należy szukać czegoś w jakich nieprawdopodobnych miejscach, gdyż czasami mamy to przy sobie...

Książkowo_czyta | 2011-10-13
Przeczytana: 1991 rok

Słów kilka o panu Hilarym rozpaczliwie poszukującym swoich okularów ;).

Sylwia | 2013-07-01

Kolejna lektura napisana dla mnie (choć na liczniku więcej niż 18 lat!), bo ileż to już razy szukałam czegoś, co miałam pod nosem?
Piękna, zabawna bajka, która uczy małe dzieci, że uporządkowane życie pomaga codzienności.

Kotkad | 2015-11-15
Przeczytana: 10 listopada 2015

Każde dziecko chyba od zawsze szuka tych okularów. Fajne ilustracje dodatkowo cieszą oko. Moim chłopakom się podobało. Czytaliśmy po kilka razy pod rząd

marcin | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Czytałem sam dla siebie, czytałem dla syna, syn czytał dla siebie, czytałem dla córki, będę czytał dla drugiego syna...

Natalia | 2012-12-23

Śmieszny wierszyk o starszym Panu, który szuka wszędzie swoich okularów.

michall_1985 | 2015-11-22
Przeczytana: 1993 rok

Trening dla pamięci na poziomie I lub II klasy podstawówki :D

agta | 2011-10-13

Jako dzieciak mówiłam to na pamięć i chichrałam się ze sklerotyka Pana Hilarego, a teraz sama: "Biega, krzyczy pan Hilary: Gdzie są moje okulary?!"

Mylengrave | 2013-02-22

Edukacyjnie i to z mocnym przytupem. Do dzisiaj mi się przypomina, kiedy szukam własnych okularów.