Zgłosuj na książki roku 2017

A to historia!

Wydawnictwo: Prasa Beskidzka
historia

Dzieje ziemi bielskiej czyli Bielska-Białej oraz miast i gmin tworzących powiat bielski kryją wiele interesujących wydarzeń. Na przykład takich jak wielka bitwa z czasów szwedzkiego potopu, ślady wskazujące na pobyt pogan wierzących w święte drzewa, dramatyczne losy więźniów hitlerowskich, a potem ubeckiego obozu, skok cywilizacyjny spowodowany budową kolei czy tajemnicze kamienne kopce na beskidzkim wzniesieniu, które nie wiadomo kto i po co usypał. Ziemia bielska pamięta również nietuzinkowe postacie takie jak na przykład groźny zbójnik, hrabia-inwestor czy agent podziemnego wywiadu. W tej historii można też znaleźć zagadki, ludzkie dramaty oraz wyjątkowo zawiłe życiowe losy pewnego bielszczanina, który był dość niezwykłym członkiem SS. Czyli mówiąc krótko: A to historia!

źródło opisu: Prasa Beskidzka, 2014

źródło okładki: Zdjęcie autorskie