Przewodnik parafialny po nowej ewangelizacji – plan działania w dzieleniu się wiarą

Wydawnictwo: Przystanek Jezus
religia
PeTe

Niezwykła książka księdza Roberta Hatera. Polecam tę książkę wszystkim proboszczom. Serce księdza Roberta bije w rytm pulsu współczesnych parafii. Każdy aspekt ewangelizacji oddaje jasnym językiem, dołączając osobiste historie, pytania do dyskusji oraz wiele praktycznych wskazówek na start. Autor nie proponuje tu kolejnych programów czy struktur. Zamiast tego przedstawia wizję, w której proboszczowie, pracownicy parafii i rodziny mogą stać się ewangelizatorami, wizję opartą na nauczaniu Chrystusa o królestwie niebieskim, jaką znajdujemy w Piśmie Świętym, liturgii, służbie i dokumentach Kościoła przez wszystkie wieki wspólnot wiary, począwszy od apostołów, a skończywszy na współczesnych formach posługi.

Ksiądz Robert wyjaśnia również, jak nowa ewangelizacja może być pomocna w rozwiązywaniu problemów w parafii, które wynikają ze stronniczości, wewnętrznych konfliktów i tworzenia stref wpływów. Proponuje wiele rozwiązań mających na celu przemianę parafii w żywe wspólnoty. Przedstawia ciekawą propozycję wykorzystania ruchomego modelu dla funkcji lidera pracowników parafii. Jego metoda personalizacji życia parafii – w duchu otwartości, przebaczenia i modlitwy opartych na słowie, modlitwie i służbie – sprawia, że nowa ewangelizacja staje się przystępna, atrakcyjna i warta zachodu. o. Alfred McBride, O.Praem

źródło opisu: http://www.przystanekjezus.pl/ksiegarnia/

źródło okładki: http://www.przystanekjezus.pl/ksiegarnia/