Bohaterowie z boiska. Włodzimierz Lubański

Wydawnictwo: Publicat
jan

FCBTVpl | 2017-04-09

Wydawnictwo Papilon publikuje różnego rodzaju książki dla dzieci do 12 roku życia. Jedną z serii jest, ta piłkarska, o zawodnikach reprezentacji Polski.

Seria "Bohaterowie z boiska" przybliża młodym czytelnikom piłkarzy aktualnej drużyny reprezentacji narodowej oraz jej legendy. Seria ta jest oficjalnym produktem licencyjnym PZPN.

Kolejna opisywana przeze mnie książeczka dotyczy Włodzimierza Lubańskiego. Najmłodszym fanom należy pokrótce wspomnieć, że był on napastnikiem reprezentacji polski i legendą Górnika Zabrze, w którym rozegrał 234 mecze i strzelił 155 goli. Po zakończeniu kariery został trenerem i asystentem.

"Włodzimierz Lubański. Król strzelców" jest napisana prostym i zrozumiałym językiem oraz zabawnymi obrazkami rysowanymi, do których dołączane są twarze piłkarza.

Czytając książkę poznamy pseudonim z dzieciństwa piłkarza, a także przypomnimy sobie dobrze znaną dziś grę w "jedno podanie". Pan Włodek tak jak i teraz, również rozgrywał mecze podwórkowe. Mimo iż był...

jan | 2016-11-27
Przeczytana: 25 listopada 2016