Osamotnienie: pamiętniki z lat 1932-1942

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Kraków
pamiętniki, bakteriologia, Bujwid
Andrzej2020

Znany w swoich czasach, później zapomniany, bardzo ważny polski lekarz, bakteriolog, działacz społeczny Odo Bujwid napisał rodzaj pamiętnika. Rozpoczął mając 75 lat, w 1932, po śmierci swej żony, pisząc w formie listów do niej. Później przeszedł na formę pamiętnika, wspominając swoją młodość, współpracę z Pausterem i Kochem oraz późniejsze prace. Ostatni zapis jest z dnia śmierci, w...

Rozpoczął mając 75 lat, w 1932, po śmierci swej żony, pisząc w formie listów do niej. Później przeszedł na formę pamiętnika, wspominając swoją młodość, współpracę z Pausterem i Kochem oraz późniejsze prace. Ostatni zapis jest z dnia śmierci, w 1942.

Dobrze napisane, wspaniałe źródło informacji o początkach bakteriologii. Niestety, niektóre fragmenty zaginęły, co może frustrować czytelnika, ale cóż zrobić.

źródło opisu: Opis autorski

Andrzej2020 | 2016-11-13