Osamotnienie: pamiętniki z lat 1932-1942

Okładka książki Osamotnienie: pamiętniki z lat 1932-1942 Odo Bujwid
Okładka książki Osamotnienie: pamiętniki z lat 1932-1942
Odo Bujwid Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
418 str. 6 godz. 58 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Data wydania:
1990-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1990-01-01
Liczba stron:
418
Czas czytania
6 godz. 58 min.
Język:
polski
ISBN:
8308018106
Tagi:
pamiętniki bakteriologia Bujwid
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
999
999

Na półkach: ,

Jak widać książka trochę zapomniana, a może literatura wspomnieniowa sprzed lat nie cieszy się aż taką popularnością? W zawierusze dziejowej postać profesora Bujwida trochę zniknęła z powszechnej świadomości Polaków, a przecież był to zasłużony bakteriolog, założyciel pierwszej stacji szczepień w tej części Europy. Krzywdząca ocena, bo poza osiągnięciami naukowymi, równie umiejętnie władał piórem. W przeciwieństwie do wielu późniejszych pozycji pamiętnikarskich, ten dziennik jest całkiem interesująco spisany. Początkowo przybiera formę listów do zmarłej żony, a następnie systematycznych zapisków. Widać w nim też pewną gorycz, wynikającą z konfliktu z krakowskim środowiskiem uniwersyteckim oraz systematycznego pogarszania się stanu zdrowia. Odszedł po cichu, prowadząc notatki niemal do ostatniej chwili. Interesująca pozycja, choć może zbyt hermetyczna dla większości czytelników.

Jak widać książka trochę zapomniana, a może literatura wspomnieniowa sprzed lat nie cieszy się aż taką popularnością? W zawierusze dziejowej postać profesora Bujwida trochę zniknęła z powszechnej świadomości Polaków, a przecież był to zasłużony bakteriolog, założyciel pierwszej stacji szczepień w tej części Europy. Krzywdząca ocena, bo poza osiągnięciami naukowymi, równie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    14
  • Przeczytane
    3
  • Z polecenia
    1
  • Skarżysko i region
    1
  • Książki przeczytane w 2017 roku
    1
  • Wspomnienia
    1
  • Ciekawa postać
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Osamotnienie: pamiętniki z lat 1932-1942


Podobne książki

Przeczytaj także