Lucky Luke - 47 - Skarb Daltonów

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz-Szrejter
Cykl: Lucky Luke (tom 47)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Le magot des Dalton
western
komiksy
kendo777

Samotny Kowboj kolejny raz odwozi braci Daltonów do więzienia. Nie mija wiele czasu, a bandyci znów uciekają. Tym razem mają konkretny cel: chcą dotrzeć do pewnej miejscowości, gdzie spodziewają się odnaleźć wielki skarb ukryty przez genialnego fałszerza banknotów. Tropem zbiegów podąża Lucky Luke, który nie spodziewa się, że tym razem będzie miał spore kłopoty z odnalezieniem i schwytaniem Daltonów. Jak zwykle w opowieściach o czterech niezbyt mądrych braciach i ścigającym ich kowboju nie zabraknie śmiesznych gagów ani niespodziewanych zwrotów akcji.
Najszybszy kowboj na wschód i zachód od Rio Bravo – Lucky Luke, jego koń o stoickim podejściu do świata – Jolly Jumper, niezgułowaci bracia Daltonowie czy szalony pies Bzik są dziś ikonami popkultury.
Seria o kowboju szybszym od własnego cienia to absolutna klasyka komiksu europejskiego. Została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926-1977, autora bestsellerowych książek o Mikołajku i scenariuszy do słynnych cykli komiksowych takich jak Asteriks czy Iznogud) oraz rysownika Morrisa (własc. Maurice de Bevere, 1923-2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów.
Komiksy o Lucky Luku to idealna lektura familijna, przy której dobrze będą się bawić zarówno pamiętający komiks ze swojej młodości rodzice, jak i dzieci szukające prawdziwie zabawnych historyjek.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Katarzyna_Es | 2017-01-08

Wygląda na to, że pokochałam komiksy miłością późną i zupełnie nierozumną.

kendo777 | 2017-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy