Zajmująca fizjologia

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Zanimatielnaja fizjołogija
biologia, fizjologia
Grzegorz

"Zajmująca fizjologia" traktuje o podstawowych procesach fizjologicznych u przedstawicieli różnych grup świata zwierzęcego, także u ludzi. Autor - pracownik Instytutu Fizjologii Akademii Nauk ZSRR, eksperymentator i podróżnik - podaje wiele interesujących i mało znanych faktów: o rybach oddychających ogonem, o płaczących żółwiach i krokodylach, o czerwonym śniegu Antarktydy. Oprócz jednak...

Oprócz jednak nagromadzenia ciekawostek, co niezmiernie uatrakcyjnia lekturę, książka stanowi popularny, systematyczny wykład wielu zagadnień z dziedziny fizjologii zwierząt, omawia bowiem pracę poszczególnych układów i narządów ciała.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1972

źródło okładki: Zdjęcie autorskie