Usagi Yojimbo: Złodzieje i szpiedzy

Usagi Yojimbo: Thieves and Spies
komiks, usagi
komiksy
danijel

Mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend. Podczas wędrówki przez ziemie XVII-wiecznej Japonii królik ronin Miyamoto Usagi zostanie wplątany w ostry konflikt pomiędzy swoimi dawnymi przyjaciółkami. Jedna z nich to Kitsune – uliczna kuglarka i złodziejka, a druga to Chizu, była przywódczyni klanu Neko ninja. Spór dotyczy bezcennego zwoju, skrywającego pewien traktat polityczny. Kitsune chce zażądać za niego wysokiego okupu, Chizu zaś pragnie zemsty na nikczemnym władcy, panu Hikijim. Kto postawi na swoim – złodziejka czy kunoichi? Następnie Usagi napotka jednorękiego szermierza, wciąż skrywającego asa w rękawie, wspomoże innego samuraja w daremnej misji, stoczy pojedynek z pewnym cudzoziemskim napuszonym mistrzem rapiera oraz pomoże marudnej przyszłej pannie młodej w końcu stanąć na ślubnym kobiercu.
Miyamoto Usagi jest taki jak my wszyscy, a przynajmmniej taki, jakimi wszyscy chcielibyśmy być – na co dzień może trochę durni i niezdecydowani, ale gdy pojawia się konieczność dokonania moralnego osądu, odważnie podążający naprzód z mieczem w ręku” -– czytamy we wstępie do komiksu.

źródło opisu: Egmont 2016

źródło okładki: Egmont

damciban | 2016-10-26

To jest dla mnie naprawdę niepojęte, jak Stan Sakai potrafi tyle lat pisać jedną serię i każdy kolejny tom jest równie dobry. Gorąco polecam, bo jest to świetna seria, z bogatą galerią postaci, fascynującym i żywym światem. Jest to idealny przykład opowieści, która poprzez zabawę uczy ważnych i uniwersalnych prawd o życiu. Mistrzostwo świata.

danijel | 2018-01-14
Na półkach: Przeczytane, Komiksy