0-3 miesięcy

Seria: Dobra Książeczka
Wydawnictwo: Tekturka

Seria Dobra Książeczka jest napisana i narysowana zgodnie z najnowszym stanem wiedzy psychologii rozwojowej. Na okładce posiada jasny, konkretny, rzeczowy i ciekawy opis etapu rozwoju dziecka.To jedyne książki na rynku, które są precyzyjnie dobrane do potrzeb i możliwości najmłodszego odbiorcy. Dobra książeczka dla dziecka w wieku 0-3 miesięcy to taka, która jest dostosowana do jego słabego wzroku i uwzględnia widzenie peryferyjne. Ilustracje nie powinny być zbyt szczegółowe. To za wcześnie też, by poznawać przedmioty i zwierzęta. Wieloletnie badania psychologów dowiodły, ze mocny kontur oraz kontrast, biel i czerń, a także intensywna czerwień i zieleń dostarczają dziecku najwięcej emocji i zaspokajają jego potrzeby wzrokowe. Ta książeczka opiera się na dorobku światowej nauki z dziedziny psychologii rozwojowej, została stworzona specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 0-3 miesięcy i uwzględnia ich specyficzne potrzeby.

źródło opisu: Tekturka

źródło okładki: google

KuLtUrAlNiE | 2017-03-23

SERIA DOBRA KSIĄŻECZKA - to zestaw siedmiu części przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Jest to bardzo precyzyjna kolekcja, która pozwala mądrze obcować z książką już od wczesnych miesięcy życia.
Pracuję z dziećmi i wiem, jak istotny wpływ na ich rozwój ma odpowiednio podana treść. Dobór adekwatnej literatury w najmłodszym okresie życia weryfikuje zdolności percepcyjne - i nie tylko - w wieku późniejszym. Seria ta stymulację aspektów poznawczych małego odbiorcy. Jest doskonale skrojona na miarę potrzeb najbardziej wymagającego czytelnika.
Treści zawarte w poszczególnych częściach nie są przypadkowe, ale subtelne i dokładnie przemyślane.
Nie można pominąć faktu, że cykl "Dobrych Książeczek" powstał w oparciu o naukową i badawczą opinię psychologów ( prof.dr hab Barbary Harwas - Napierała z Instytutu Psychologii na Uniwersytecie w Poznaniu, czy dr Małgorzaty Kostki - Szymańskiej z Instytutu Psychologii UMCS w Lublinie ).
Zdecydowanie więc wszelkie treści, zarówno...

agata | 2016-10-28

Bardzo podoba mi się pomysł na tą serię, super są te opisy na okładkach i opinie psychologów, ilustracje (szczególnie te dla starszych dzieci) trochę nie w moim stylu, ale chyba właśnie o to chodziło, żeby podobały się dzieciom, moje są zachwycone

elvis182 | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016

Wyjątkowa, czegoś takiego jeszcze nie było

yellow90 | 2017-07-14
Na półkach: Dziecięce