0-3 miesięcy

Okładka książki Nowa Seria Dobra Książeczka 0-3 miesięcy Karolina Cichoń-Wydrych, Agnieszka Starok
Nowa Seria Dob... Karolina Cichoń-Wyd...
Okładka książki Nowa Seria Dobra Książeczka 3-6 miesięcy Karolina Cichoń-Wydrych, Agnieszka Starok
Nowa Seria Dob... Karolina Cichoń-Wyd...
Okładka książki Nowa Seria Dobra Książeczka 6-12 miesięcy Agnieszka Filipowska, Agnieszka Starok
Nowa Seria Dob... Agnieszka Filipowsk...
Okładka książki Nowa Seria Dobra Książeczka 1-1,5 roku Agnieszka Filipowska, Agnieszka Starok
Nowa Seria Dob... Agnieszka Filipowsk...

Przyznaję - myślałem, że to ściema. Nie wierzyłem, że takie maleństwo może w ogóle zwrócić uwagę na książkę. Dlatego postanowiliśmy przetestować ją na 1,5 miesięcznych niemowlakach. To działa! :)

Pokaż mimo tovideo - opinia

Najlepsza książeczka dla noworodków z jaką miałam okazję się spotkać. Opracowana zgodnie z najnowszymi badaniami, bierze pod uwagę wszystkie cechy wzrokowe charakterystyczne dla dzieci w tym przedziale wiekowym. Nie zobaczymy tu czarno-białych zwierzątek, ale różnorakie kształty, kontrasty, a wszystko w czterech najważniejszych dla noworodków kolorach: czarnym, białym, zielonym i czerwonym.

SERIA DOBRA KSIĄŻECZKA - to zestaw siedmiu części przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Jest to bardzo precyzyjna kolekcja, która pozwala mądrze obcować z książką już od wczesnych miesięcy życia.
Pracuję z dziećmi i wiem, jak istotny wpływ na ich rozwój ma odpowiednio podana treść. Dobór adekwatnej literatury w najmłodszym okresie życia weryfikuje zdolności percepcyjne - i nie tylko - w wieku późniejszym. Seria ta stymulację aspektów poznawczych małego odbiorcy. Jest doskonale skrojona na miarę potrzeb najbardziej wymagającego czytelnika.
Treści zawarte w poszczególnych częściach nie są przypadkowe, ale subtelne i dokładnie przemyślane.
Nie można pominąć faktu, że cykl "Dobrych Książeczek" powstał w oparciu o naukową i badawczą opinię psychologów ( prof.dr hab Barbary Harwas - Napierała z Instytutu Psychologii na Uniwersytecie w Poznaniu, czy dr Małgorzaty Kostki - Szymańskiej z Instytutu Psychologii UMCS w Lublinie ).
Zdecydowanie więc wszelkie treści, zarówno obrazkowe, jak i "pisemne" nie są wyssane z palca - mówiąc kolokwialnie - ale wypływają z opinii osób, które znają się na rzeczy bardzo dobrze.
Każda z siedmiu propozycji ma formę tekturowych książeczek - 15x15 - z dokładnym opisem możliwości przyswajania jakichkolwiek treści w danym okresie życia dziecka. Z tyłu znajduje się krótka instrukcja nakreślająca nam dorosłym, jak korzystać, bądź w jaki sposób przekazywać dziecku poszczególne treści.

Bardzo podoba mi się pomysł na tą serię, super są te opisy na okładkach i opinie psychologów, ilustracje (szczególnie te dla starszych dzieci) trochę nie w moim stylu, ale chyba właśnie o to chodziło, żeby podobały się dzieciom, moje są zachwycone

Wyjątkowa, czegoś takiego jeszcze nie było

Wyjątkowa, czegoś takiego jeszcze nie było