Encyklopedia Impresjonizmu

Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
Encyclopedie de l'Iimpressionnisme
Impresjonizm
Marek

Impresjonizm jest od dawna kierunkiem szczególnie lubianym przez ogól miłośników sztuki. Spośród licznych, także polskich, opracowań tego tematu książka Maurice Serullaza wyróżnia się ogromnym bogactwem informacji faktograficznych, doskonale udokumentowanych i przejrzyście usystematyzowanych. Oprócz grupy malarzy uznawanych powszechnie za "klasyków" kierunku w książce zostali przedstawieni także ich prekursorzy i późniejsi naśladowcy, a także liczni literaci i krytycy, którzy jako pierwsi zrozumieli nowatorstwo malarstwa impresjonistów i torowali mu drogę aż do pełnego uznania. Szczególną rolę odgrywają w książce ilustracje, bez nich bowiem obraz impresjonizmu byłby niepełny.

źródło opisu: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie