Katechumenat chrzcielny dorosłych w Kościele posoborowym

Wydawnictwo: Wydawnictwo KUL
religia
Bożena

Zmieniająca się sytuacja wiary i Kościoła w XX w. w świecie spowodowała, że już w latach 40. ubiegłego wieku zauważono nieadekwatność tej drogi ewangelizacji nowych członków. Ochrzczeni jako niemowlęta z czasem nie mieli żadnego związku z wiarą w Boga i z Kościołem. Coraz częściej i powszechniej okazywało się, że praktyka jedynie chrztu niemowląt nie prowadzi do kształtowania świadomości, iż jest on sakramentem wiary i wtajemniczenia chrześcijańskiego.

Bożena | 2016-09-21