Żabka rzekotka i jej drużyna

Wydawnictwo: Harmonia
youstyna

Jest to druga książka z serii dotyczącej terapii logopedycznej głosek szeregu szumiącego. Ćwiczenia w niej zawarte opierają się na treści ciekawych wierszyków przedstawiających sympatycznych bohaterów: Żabkę Rzekotkę, Grzebiuszkę, pana Ambrożego, żołnierzyka Andrzeja, małego Żuczka i wielu innych. Zadania te wspomagają utrwalanie wymowy głoski ż (rz), a przy okazji bawią i usprawniają takie sfery rozwoju dziecka, jak grafomotoryka czy pamięć.

Wielką zaletą książeczki jest jej szata graficzna – inna niż w większości pozycji logopedycznych. Ilustracje przykuwają uwagę, są przy tym bardzo ważnym elementem ćwiczenia, ponieważ dzięki nim z książką mogą pracować małe dzieci, nieumiejące jeszcze czytać. Dzięki interesującym rysunkom pozycja ta sprawdzi się doskonale jako uatrakcyjnienie zajęć logopedycznych, a rodzicom pozwoli w ciekawy sposób poprowadzić terapię w domu.