Koziorożec 20. Terminus

Tłumaczenie: Jakub Syty
Cykl: Koziorożec (tom 20)
Wydawnictwo: Sideca
8 (12 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Capricorne: Terminus
fantastyka
komiksy
kendo777

Prawdopodobnie przedostatni album jednej z najdłuższych europejskich serii komiksowych wydawanych na polskim rynku. Według wydań oryginalnych tom dziewiętnasty serii Koziorożec, zaś wg chronologii polskich wydań dwudziesty album serii. Spowodowane jest to tym, że oryginalny podwójny tom numer 9, został w Polsce podzielony na dwa (Przejście oraz Fragment). Cykl charakteryzuje się rozbudowaną,...

Cykl charakteryzuje się rozbudowaną, pełna zwrotów akcji fabułą i szczegółową, staranną szatą graficzną.
Zmagania Koziorożca z Pasażerem wkroczyły w decydującą fazę. Szanse na szybkie zakończenie konfliktu naszego astrologa zwiększa ostatnio pozyskany sojusznik - Zarkan. Ale Pasażer nie powiedział jeszcze ostatniego słowa...
Poszukiwania odpowiedzi i planowanie nowych działań przez przyjaciół astrologa doprowadzają do porozumienia z Mentorami. Dzięki rozejmowi mogą spotkać się z nowym przywódcą bractwa - Irą Zeusem i zapoznać z ich równie wielką biblioteką. Kto wie czy nie większą od zbiorów w wieżowcu astrologa.
Czy baza Mentorów jest równie tajemniczym budynkiem co gmach Koziorożca? Czy rozejm przetrwa kiedy Pasażer wykona swój ruch i jaki los czeka astrologa oraz jego adwersarza?
Tymczasem Człowiek o wytatuowanych dłoniach realizuje swój plan, którego skutki trudno przewidzieć...

źródło opisu: Sideca, 2016

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl

Michał | 2017-01-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Wielką przyjemność sprawia obserwowanie jak seria zmierza do kulminacji i poszczególne wątki zaczynają się ze sobą łączyć i klarować. Andreas zatacza tym albumem wielkie koło i powraca do wydarzeń z pierwszego tomu. Nie wiem czy ta historia od początku była planowana w ten sposób, ale mam poczucie, że ta skomplikowana układana zaczyna składać się w jeden spójny element. I choć nie łudzę się, że wszystko do końca się wyjaśni, to i tak czekam z niecierpliwością na finał.

czechu | 2016-10-23

Jak zawsze trzyma poziom ale przyznam, że jestem już zmęczona tą serią.

Yaseck | 2018-05-04
Megapodius | 2018-04-26