Adam Smith

Seria: Myśli i Ludzie
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Ekonomia, ekonomia klasyczna, Smith

Omówienie poglądów Adama Smitha (1723-1790), przedstawiciela szkockiego oświecenia, który był uważany za jednego z twórców ekonomii klasycznej. Zwolennik porządku naturalnego i liberalizmu , twierdził, że niewidzialna ręka rynku to najlepszy mechanizm funkcjonowania gospodarki. Aktualność myśli Smitha polega m.in. na tym, że dostrzegał on związek między moralnością a innymi formami aktywności człowieka, w tym działalnością gospodarczą.

źródło opisu: Wiedza Powszechna 2004

źródło okładki: Wiedza Powszechna 2004