14-karatowe auto

Tłumaczenie: Anna Butrym
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
7 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
A 14 karátos autó
obyczajowa
komiksy
jeżyna

Iwan Gorczew, marynarz z ciężarowca Rangoon, nie miał nawet dwudziestu jeden lat, kiedy zdobył nagrodę Nobla z fizyki. Otrzymanie tak znaczącego wyróżnienia naukowego w tym poetycko młodym wieku jest niepowtarzalnie wspaniałym osiągnięciem, nawet jeśli niektórzy uznają za pewną skazę to, że Iwan Gorczew nagrodę Nobla z fizyki zdobył dzięki wygranej w makao z profesorem Noahem Bertinusem. Jednak nie zważajmy na szukających dziury w całym, ważny jest sam fakt: Iwan Gorczew rzeczywiście w wieku dwudziestu jeden lat zdobył nagrodę Nobla.

Komiks jest adaptacją powieści Jenő Rejtő (pseudonim: P. Howard) pod tym samym tytułem, wykonaną przez Pála Korcsmárosa w 1963 roku. Oryginalny komiks w 2005 roku uaktualnił Zsolt H. Garisa i pokolorował Zoltán „Zerge” Varga, są oni również autorami okładki.

źródło opisu: Timof i cisi wspólnicy, 2016

źródło okładki: https://www.sklep.gildia.pl/

ilo99 | 2018-01-09
Na półkach: Przeczytane, Polecane

Historia o dzielnym marynarzu rosyjskiego pochodzenia, który wygrał Nobla, a właściwie pieniądze, jakie się za tę prestiżową nagrodę należą i hula po świecie. Są w niej pościgi, piękna kobieta, walki na pięści i nie tylko. Są rabusie, przemytnicy, wymyślone państwa oraz Legia Cudzoziemska. Dużo się dzieje. A wszystko jest przedstawione ironicznym stylem: „I niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto go dogoni. Jego niepowtarzalnie piękny styl znajduje wielu naśladowców, ale nikt nie umie go doścignąć. Po półgodzinnym pędzie większość rezygnuje, jedynie dziesięciu długodystansowców biegnie dalej. Iwan czeka na niech i spuszcza im wielkie lanie”. Jeżeli ten fragment zrobił na Was dobre wrażenie zapraszam do lektury. A kreska? Kreska wspaniała, a obrazki cieszyły moje oko.

szalalaszalupa | 2018-08-21
Przeczytana: 19 sierpnia 2018