Dwanaście stacji

Wydawnictwo: Znak
poezja

Tomasz Różycki, urodzony w roku 1970 i zamieszkały w Opolu, jest poetą i tłumaczem. Wydał tomy wierszy Poemat Dwanaście stacji to szalona, pełna humoru i nostalgii oraz językowych fajerwerków podróż w przeszłość. Różycki w czuło-prześmiewczy sposób afirmuje barwne tradycje i codzienność Śląska - tygla, gdzie kultura miejscowa miesza się z niemiecką i kresową.Bohaterowi zostaje, powierzona misja, w związku z którą musi odwiedzić licznych członków rodziny. Jego wyprawa okazuje się wędrówką nie tylko w przestrzeni, lecz także w czasie, odkrywaniem na nowo fascynujących miejsc, przedmiotów i smaków wczesnej młodości. Otaczająca go rzeczywistość ? zdezelowane pekaesy, zakrapiane bimbrem biesiady, zdziczałe ogródki działkowe poddana zostaje groteskowej deformacji i chwilami przeobraża się w mit. Dzisiejsza Polska prezentuje się tu prawdziwiej i zabawniej niż w niejednej powieści.

• Sen sów
  • Pora westchnień, pora burz
  • Niepowszedni. Porwanie
  • Obce dziecko
  • Pamiętnik Mary Berg. Relacja o dorastaniu w warszawskim getcie
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Historia pszczół

8,23 (13 ocen i opinii)
Pamiętnik Mary Berg. Relacja o dorastaniu w warszawskim getcie
Mary Berg

7,52 (120 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

8,52 (25 ocen i opinii)
Odyseusze. Gwiazda Morza
Agnieszka Stelmaszyk

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+