Lubimyczytać.pl to:

typ
papier
7,1 (81 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Tomasz Różycki, urodzony w roku 1970 i zamieszkały w Opolu, jest poetą i tłumaczem. Wydał tomy wierszy Poemat Dwanaście stacji to szalona, pełna humoru i nostalgii oraz językowych fajerwerków podróż w przeszłość. Różycki w czuło-prześmiewczy sposób afirmuje barwne tradycje i codzienność Śląska - tygla, gdzie kultura miejscowa miesza się z niemiecką i kresową.Bohaterowi zostaje, powierzona misja, w związku z którą musi odwiedzić licznych członków rodziny. Jego wyprawa okazuje się wędrówką nie tylko w przestrzeni, lecz także w czasie, odkrywaniem na nowo fascynujących miejsc, przedmiotów i smaków wczesnej młodości. Otaczająca go rzeczywistość ? zdezelowane pekaesy, zakrapiane bimbrem biesiady, zdziczałe ogródki działkowe poddana zostaje groteskowej deformacji i chwilami przeobraża się w mit. Dzisiejsza Polska prezentuje się tu prawdziwiej i zabawniej niż w niejednej powieści.

Gdzie kupić?
Sklep