Dwanaście stacji

Wydawnictwo: Znak
poezja

Tomasz Różycki, urodzony w roku 1970 i zamieszkały w Opolu, jest poetą i tłumaczem. Wydał tomy wierszy Poemat Dwanaście stacji to szalona, pełna humoru i nostalgii oraz językowych fajerwerków podróż w przeszłość. Różycki w czuło-prześmiewczy sposób afirmuje barwne tradycje i codzienność Śląska - tygla, gdzie kultura miejscowa miesza się z niemiecką i kresową.Bohaterowi zostaje, powierzona misja, w związku z którą musi odwiedzić licznych członków rodziny. Jego wyprawa okazuje się wędrówką nie tylko w przestrzeni, lecz także w czasie, odkrywaniem na nowo fascynujących miejsc, przedmiotów i smaków wczesnej młodości. Otaczająca go rzeczywistość ? zdezelowane pekaesy, zakrapiane bimbrem biesiady, zdziczałe ogródki działkowe poddana zostaje groteskowej deformacji i chwilami przeobraża się w mit. Dzisiejsza Polska prezentuje się tu prawdziwiej i zabawniej niż w niejednej powieści.

• Każdy został człowiekiem
  • Niezrównani
  • Wieża
  • Zadurzenie
  • Halo człowiek. Rozmowy o tym, co ważne
  • Egzekucja w dobrej wierze
  • Jak Cię zabić, kochanie?
  • Nadzieje i marzenia

7,67 (9 ocen i opinii)
Zadurzenie
Eve Ainsworth

6,75 (4 ocen i opinii)
Halo człowiek. Rozmowy o tym, co ważne
Konrad Kruczkowski

Japoński kochanek
Isabel Allende

7,63 (8 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
BookExpo America rozpoczęte! Polska gościem honorowym

Dziś startuje BookExpo America (11-13 maja). Gościem honorowym tych największych amerykańskich targów książki, które w tym roku odbywają się w Chicago, jest Polska. Trzydniowe targi skierowane są głównie do wydawców, bibliotekarzy i księgarzy, a także dystrybutorów i innych specjalistów z branży wydawniczej.