Powrót do Howards End

Seria: Klasyka filmowa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
6,78 (127 ocen i 8 opinii)
tłumaczenie
Ewa Krasińska
Howards End

Inne wydania

Anglia, początek XX wieku. Odchodzi stary świat, którego symbolem jest Howards End, wiekowe wiejskie domostwo. Jego właścicielka zaprzyjaźnia się z otwartą na świat i wyemancypowaną intelektualistką. Ta osobliwa przyjaźń będzie miała całkiem życiowe konsekwencje a umierająca ziemianka ofiaruje nowej znajomej swoją ukochaną posiadłość. Ostatnia wola wyrażona jest jednak nieformalnie, toteż mąż zmarłej wyrzuca testament do kosza. Po śmierci żony a kierując się wyrzutami sumienia, ale i osamotnieniem a postanawia poślubić pokrzywdzoną przez siebie kobietę. Czy wrażliwa intelektualistka o liberalnych poglądach odnajdzie się u boku aktywnego, mocno stąpającego po ziemi mężczyzny.

E.M. Forster (1879-1970) Należał do koła literackiego Bloomsbury Group, czynnego w Londynie na początku ubiegłego wieku. Sławę przyniósł Forsterowi wydany w 1910 roku "Powrót do Howards End", zaś ukazanie się w 1924 roku nie mniej głośnej "Drogi do Indii" utwierdziło jego pozycję jako jednego z najwybitniejszych pisarzy angielskich swego czasu.

źródło opisu: okładka

• Wbrew sobie
  • Głuchy telefon
  • U2. Zdemaskowani
  • Oko Boga
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Kalinowe serce

6,5 (4 ocen i opinii)
Oko Boga
James Rollins

7,22 (18 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Czarny świt
Rolf Börjlind , Cilla Börjlind

7 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+