6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Riconciliazione. Dono per la Chiesa
religia
Ania2002

Chrześcijanin penitent, który nie wie, co to grzech i chrześcijanin kapłan, który nie wie, jak przedstawić dobrą nowinę o przebaczeniu – tak można by krótko przedstawić obecny kryzys moralności. Kim jest człowiek? Biologia, psychologia, socjologia, antropologia kulturalna, a ostatnio coraz częściej genetyka – przedstawiciele wszystkich tych dziedzin wysuwają swoje hipotezy. Czym jest ciało i...

Czym jest ciało i jak należy do niego podchodzić? Człowiek, poszatkowany i sprowadzony do wymiarów poszczególnych nauk, został wręcz zdemolowany. Nie jest już w stanie poznać nie tylko Boga, ale i samego siebie.

Czym jest dobro i czym jest zło? Każda interpretacja może być prawdziwa, ale żadna nie może pretendować do bycia prawdą. Wszystko jest względne.

Jak w takiej sytuacji znaleźć drogę do konfesjonału i sens spowiedzi? Od czego zacząć…?

źródło opisu: Wydawnictwo SALWATOR, 2009

źródło okładki: http://www.salwator.com/spowiedz--nie-wiem--co-pow...»

Ania2002 | 2017-10-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia, 2017
Przeczytana: 30 października 2017

Tytuł jest mylący.
Na książkę składa się 8 wykładów natury teologicznej, etycznej,duszpasterskiej, celebracyjnej, dotyczy problemów z tym sakramentem ale od strony ogólnej: dlaczego zanika potrzeba spowiedzi i co zrobić by było inaczej.
Z pewnością nie jest to książka dla kogoś, kto nie wie co powiedzieć podczas spowiedzi - w tym temacie polecam książkę Józefa Augustyna "Sakrament pojednania".

wkwiatki | 2017-07-24
pmjar | 2016-10-31