W poszukiwaniu Jezusa

Cykl: Wyznanie wiary (tom 5)
Wydawnictwo: Jedność
religia
agnb

W poszukiwaniu Jezusa to komentarz do artykułu Credo - o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa, który stanowi centrum i streszczenie Ewangelii. Paschę Chrystusa należy usytuować na tle podwójnego poszukiwania: poszukiwania Boga przez człowieka i poszukiwania człowieka przez Boga. W nurcie tego poszukiwania staje osoba Jezusa, który przyszedł odszukać i zbawić to, co zginęło (Łk 19, 10). Słowa "odszukać" i "zbawić" są tu równorzędne i oznaczają równocześnie działanie Boga i potrzebę człowieka. To, czego człowiek potrzebuje, jest przedmiotem poszukiwania ze strony Boga; lecz Bóg, wychodząc naprzeciw człowiekowi, ofiarowuje mu swe własne życie, które jest spełnieniem naszego pragnienia.

Poszukiwanie Boga jest zbawieniem człowieka, zbawienie człowieka jest przyjściem Boga: "szukanie" i "zbawienie" to dwie strony tego samego medalu, na którym teraz i na zawsze została wyciśnięta pieczęć Paschy Pana.

źródło opisu: Jedność, 2004

źródło okładki: http://jednosc.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!