Gra o zaufanie

Wydawnictwo: Philip Wilson
The Confidence Game
biznes, finanse
Inferno

Autor książki, dziennikarz Steven Solomon, penetruje zamknięte środowisko szefów banków centralnych, najpotężniejszych i najmniej znanych postaci ze sfer gospodarki globalnej. W czasie gdy stopy procentowe, kursy walut i kryzysy finansowe, kursy walut i kryzysy finansowe trafiają na czołówki gazet, coraz większą uwagę przyciągają ci ludzie, zawsze skłonni do działania w tajemnicy i nie pochodzący z wyboru, którzy kreują pieniądz światowy ukrycia a murami Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, Bundesbanku, Banku Japonii, Banku Anglii oraz enigmatycznego Banku Rozliczeń Międzynarodowych w Szwajcarii. Obfitująca w nieznane dotychczas szczegóły gorączkowych rozmów telefonicznych i tajnych negocjacji za zamkniętymi drzwiami, książka ta pokazuje, jak szefowie banków centralnych i przywódcy świata uporali się z kryzysem zadłużenia krajów słabo rozwiniętych z początku lat osiemdziesiątych, bliską perspektywą upadku dolara, krachem giełdowym 1987 r. i jego wtórnymi skutkami dla całego świata, wzlotem i upadkiem japońskiej "gospodarki rozdętej bani" oraz globalną recesją lat dziewięćdziesiątych.

źródło opisu: https://merlin.pl/gra-o-zaufanie-steven-solomon/1673383/

źródło okładki: https://merlin.pl/gra-o-zaufanie-steven-solomon/1673383/