I Wrote This For You

I Wrote This For You
1926760689
poezja
angielski

I need you to understand something.
I wrote this for you.
I wrote this for you and only you.
Everyone else who reads it, doesn’t get it.
They may think they get it, but they don’t.
This is the sign you’ve been looking for.
You were meant to read these words.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/13105527-i-wrote-this-for-you

źródło okładki: https://www.overdrive.com/media/679365/i-wrote-this-for-you

Moje ręce nigdy nie dotykały nic piękniejszego.
Moje oczy nigdy nie widziały nic bardziej doskonałego.

Dominika | 2016-08-03
Na półkach: Przeczytane, Po angielsku, 2016
Przeczytana: 03 lipca 2016

Na początku byłam oczarowana tą książką. Autor pisze wprost do czytelnika i mówi nam, że ta powieść powstała właśnie dla nas - dokładnie dla osoby, która teraz tę książkę trzyma.
I na początku faktycznie tak jest. Ma się wrażenie, jakby ktoś dedykował swoje słowa właśnie nam - problem w tym, że chyba szybko minęło się to z celem. Wraz z biegiem czasu (stron?) treść nieco się zmienia i od dobrej jednej trzeciej czytałam już na siłę, byle tylko dobrnąć do końca - magia uleciała i już nie wydawało mi się, że książka została "napisana dla mnie", jak to zapowiada tytuł. Wyglądało raczej na to, że autor, przeżywszy jakiś kryzys i nieszczęśliwą miłość, przelał swoje uczucia na papier w takiej a nie innej formie.
Do niektórych to przemawia. Niektórzy, po przeczytaniu tej powieści, deklarują, że dotknęło to ich duszy i nigdy nie czytali czegoś równie wspaniałego. Dla mnie to po prostu zbiór dość tandetnych opowiadań powstałych po to, żeby autor poczuł się lepiej po swoich osobistych...