Co to są "przyjaciele ludu" i jak oni wojują przeciwko socjaldemokratom?

Wydawnictwo: Książka i Wiedza

Praca ta jest pierwszym dużym dziełem Lenina. Autor przedstawia w niej najważniejsze elementy materializmu historycznego, charakteryzuje zadania proletariatu w Rosji, rozwija ideę sojuszu klasy robotniczej z chłopstwem i innymi warstwami mas pracujących, wskazując, że sojusz ten jest warunkiem zwycięstwa w walce o socjalizm i demokrację, oraz uzasadnia konieczność stworzenia rewolucyjnej partii klasy robotniczej.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!