WALKI POLAKÓW Z ISLAMEM

Wydawnictwo: eSPe
wojny polsko-tureckie
historia
Arhenis

Od momentu swojego powstania islam rozszerzał się przez podboje. Natchnieni swoją wiarą muzułmańscy wojownicy prowadzili świętą wojnę, zdobywając kolejne ziemie. W końcu przyszedł czas, że dotarła ona również do polskich granic.Relacje Polaków ze światem islamu nie zawsze były jednoznaczne. Mamy w swojej historii przecież zasłużonych dla obrony naszej Ojczyzny polskich Tatarów czy polskich patriotów, którzy walczyli u boku armii tureckiej w XIX wieku. Jednak sporą część dziejów polsko-muzułmańskich spotkań wypełnia dramatyczna, zacięta walka w obronie wiary, tradycji i granic Rzeczpospolitej przed muzułmańskimi najazdami.

Książka Andrzej Solaka to barwna, bogata w szczegóły opowieść o tym trwającym przez wieki boju, który uczynił z Polski przedmurze chrześcijaństwa. Ukazuje ona odwagę i determinację Polaków w zmaganiach z Tatarami i potęgą turecką, ich świetne zwycięstwa i tragiczne porażki. Przedstawia również mniej znane epizody, takie jak udział Polaków w wyprawach krzyżowych, w greckim powstaniu przeciwko Turkom czy walki polskich żołnierzy na misjach w Afganistanie i Iraku.

Dzięki przywoływanym źródłom oraz relacjom naocznych świadków książka daje możliwość przeżycia pasjonującej wędrówki przez wieki. Autor w mistrzowski sposób łączy rzetelny opis historyczny z wartką, przykuwającą uwagę narracją. Jego książka to niewątpliwie ważna i aktualna lektura w kontekście wyzwań, jakie stoją obecnie przed nami.

Andrzej Solak jest absolwentem historii UJ, dziennikarzem, autorem kilku książek, w tym wydanych w Wydawnictwie eSPe Krucjaty wyklętych, Warszawy ’44, Kresów w płomieniach, Modlitwy mieczy i Męczenników katolickich ostatniego stulecia.

źródło opisu: http://boskieksiążki.pl

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!