Dobre Wychowanie

Wydawnictwo: IBIS
Anna Mrówka

Krzyś uwielbia zakupy z mamą w supermarkecie, Jolka nigdy nie sprząta swojego pokoju, Majka nie lubi swojej młodszej siostry, a Zdzisio często się leni. Wszyscy różnimy się od siebie. Ale co zrobić, aby te różnice nie przeszkadzały nam żyć ze sobą? Musimy nauczyć się tego, że nasze zachowania niekoniecznie muszą być akceptowane przez innych, a my sami powinniśmy częściej zwracać uwagę na to, czy przypadkiem nie sprawiamy komuś przykrości i czy zawsze zachowujemy się stosownie.

Zabawne i pouczające wierszyki opatrzone zostały mądrymi radami, dzięki którym każde dziecko będzie potrafiło ocenić, czy w danej sytuacji postępuje właściwie. Całość wzbogacają dowcipne, duże, kolorowe ilustracje.

źródło opisu: IBIS, 2017

źródło okładki: www.wydawnictwoibis.pl

mamatosiaczka | 2018-06-18

Każdy rodzic pragnie wychować swoje potomstwo na dobrych, kulturalnych ludzi. Takich, którzy z szacunkiem odnoszą się do innych, potrafią się odpowiednio zachować w każdej sytuacji, nie sprawiając nikomu przykrości, nie wyrządzając krzywdy.
Dzieci należy uczyć dobrego zachowania, a to wychodzi najlepiej, gdy sami rodzice swoim postępowaniem dają dobry przykład. Wielkim wsparciem są również książki, w których ja sama często szukam inspiracji. Przekonałam się już wielokrotnie, że dla mojego smyka łatwiej było wytłumaczyć pewne sprawy, właśnie dzięki książeczkom. Oczywiście najlepiej, wyjaśniać ważne treści, gdy towarzyszą im obrazki :)
"Dobre Wychowanie", autorstwa Beaty Jacewicz to książka, która jest naprawdę sporych rozmiarów. Jednak to, co najważniejsze, w środku znajdziemy wszystko to, czego pragniemy nauczyć nasze dziecko, jeśli chodzi o dobre wychowanie.Wewnątrz znajdziemy zabawne i pouczające wierszyki, dotyczące takich sytuacji, jak: zakupy w sklepie, porządek w pokoju, jak...