Dobre Wychowanie

IBIS
2017-01-01
2017-01-01
56 min.
dzieci kultura dobre zachowanie wychowanie

Okładka książki Ruda intruzka. Dżdżowniczka Pola. Beata Jacewicz, Magda Samaryn
Ocena 6,0
Ruda intruzka.... Beata Jacewicz, Mag...

Na półkach: , , , , , ,

10⭐ na 10⭐ (dla mnie), 10⭐ na 10⭐ (dla dziecka)

10⭐ na 10⭐ (dla mnie), 10⭐ na 10⭐ (dla dziecka)

Każdy rodzic pragnie wychować swoje potomstwo na dobrych, kulturalnych ludzi. Takich, którzy z szacunkiem odnoszą się do innych, potrafią się odpowiednio zachować w każdej sytuacji, nie sprawiając nikomu przykrości, nie wyrządzając krzywdy.
Dzieci należy uczyć dobrego zachowania, a to wychodzi najlepiej, gdy sami rodzice swoim postępowaniem dają dobry przykład. Wielkim wsparciem są również książki, w których ja sama często szukam inspiracji. Przekonałam się już wielokrotnie, że dla mojego smyka łatwiej było wytłumaczyć pewne sprawy, właśnie dzięki książeczkom. Oczywiście najlepiej, wyjaśniać ważne treści, gdy towarzyszą im obrazki :)
"Dobre Wychowanie", autorstwa Beaty Jacewicz to książka, która jest naprawdę sporych rozmiarów. Jednak to, co najważniejsze, w środku znajdziemy wszystko to, czego pragniemy nauczyć nasze dziecko, jeśli chodzi o dobre wychowanie.Wewnątrz znajdziemy zabawne i pouczające wierszyki, dotyczące takich sytuacji, jak: zakupy w sklepie, porządek w pokoju, jak należy zachowywać się w autobusie, a jak w kinie, dlaczego tak ważna jest higiena osobista, jak nie należy zachowywać się przy stole, dlaczego nie wolno wyśmiewać się z innych. Znajdziemy również wierszyki i porady dotyczące poszanowania starszych ludzi, zwierząt czy nauki samodzielności. Myślę, że przypadną one do gustu wszystkim dzieciom.Bohaterami książki są dzieci, których zachowanie się, pozostawiało wiele do życzenia. Krzyś, do wózka z zakupami pakuje wszystkie zabawki, nie pytając mamy o zgodę. Mała Jola ma okropny bałagan w pokoju. Renatka niszczy przyrodę, Jola jest samolubna i z nikim niczym się nie dzieli. Ale są też dwaj chłopcy, którzy "pomogli Pani Tortowej świeczki ustawić na głowie, a całą rodzinę Ciastek posmarowali masłem" :) Przeczytamy też o wielu innych bohaterach oraz ich zachowaniu się. Czy jest ono dobre czy nie, ocenią nasze dzieci :)Treść i forma książki, jest bardzo czytelna i zrozumiała dla dziecka. Każdej kwestii towarzyszą kolorowe ilustracje, odpowiednie do sytuacji. Dzięki temu, po przeczytaniu wierszyka, możemy z dzieckiem o nim porozmawiać, posiłkując się obrazkami.Każdy taki rozdział, który obejmuje jedną konkretną sytuację właściwego zachowania się, podsumowują DOBRE RADY. Tutaj, punkt po punkcie mamy wymienione najważniejsze mądrości. Dzięki nim, nasza pociecha będzie potrafiła odpowiedzieć i ocenić, czy w danej sytuacji postępuję we właściwy sposób. Z pewnością książeczka pomoże w rozmowach na temat dobrego zachowania nie tylko w domu, ale także w przedszkolu i szkole podstawowej, szczególnie w początkowych etapach edukacji dziecka. Warto mieć taki tytuł w swojej biblioteczce. Polecam serdecznie! :)

Dodaj cytat z książki Dobre Wychowanie