Leksykon postaci biblijnych

Tłumaczenie: Juliusz Zychowicz
Wydawnictwo: Znak
postacie, biblia
reptar

„Leksykon postaci biblijnych” stanowi cenne kompendium wiedzy o kulturze, dla której Biblia jest od dwóch tysięcy lat niewyczerpanym źródłem inspiracji. Książka • obejmuje charakterystyki ok. 200 najważniejszych osób występujących imiennie w Biblii • przedstawia ich dalsze losy w tradycji chrześcijańskiej, żydowskiej i islamskiej • opisuje ich wcielenia w literaturze, muzyce i sztukach...

• opisuje ich wcielenia w literaturze, muzyce i sztukach plastycznych
• zawiera opracowane przez polskich specjalistów uzupełnienia dotyczące sztuki, muzyki i literatury polskiej
• posiada alfabetyczny spis haseł, ułatwiający odnalezienie potrzebnej informacji

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2000

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!