Pejzaż polski

Wydawnictwo: Kluszczyński
Polska, krajobraz, pejzaż
albumy
Aleksander

Pejzaż, to nie landszaft wiszący nad łóżkiem, to coś, co jest darem Matki Przyrody. Miejmy świadomość, że wschody i zachody słońca, chmury, góry i obłoki istniały wtedy, kiedy nie miał ich kto podziwiać i zdobywać. Zaręczam, że posiadacz tego albumu oglądając jego strony wspomni jakiś fragment Mickiewiczowskiej poezji lub frazę z mazurka czy ballady Chopina. Ktoś inny skojarzy obraz ze...

Zaręczam, że posiadacz tego albumu oglądając jego strony wspomni jakiś fragment Mickiewiczowskiej poezji lub frazę z mazurka czy ballady Chopina. Ktoś inny skojarzy obraz ze śpiewanymi w wiejskich kościółkach Godzinkami. A może przypomni mu się mazur z Halki. Wśród dzisiejszego, przepełnionego hałasem, smogiem i przemocą świata będzie to doprawdy wielkie przeżycie. Krajobraz nieskalany cywilizacją techniczną stanowi na progu XXI wieku najważniejsze bodaj wsparcie naszego zdrowia psychicznego.

ze wstępu Wiktora Zina

źródło opisu: http://www.kluszczynski.com.pl

źródło okładki: http://www.kluszczynski.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!