Czego Jezus żąda od świata

Wydawnictwo: Fundacja Ewangeliczna
What Jesus Demands From the World
religia
Haltolion

W czterech Ewangeliach Jezus Chrystus podaje wiele wymagań, które są skierowane zarówno do Jego naśladowców, jak i do innych ludzi. Te wymagania ukazują nam, kim jest Jezus i czego od nas oczekuje. Jednakże nie są one surowymi żądaniami wymagającego przełożonego, lecz nakazem Życiodawcy, by przyjść i mieć życie. To, czego Jezus wymaga od świata można podsumować w ten sposób: „Ufajcie mi i ceńcie mnie ponad wszystko”.
W książce "Czego Jezus żąda od świata" John Piper zebrał wiele różnych nakazów Jezusa z Ewangelii. Przedstawia krótki zarys postaci i dzieła Jezusa, by umiejscowić Jego przykazania w kontekście, a następnie analizuje je w pięćdziesięciu zwięzłych rozdziałach. W ten sposób oferuje przystępne wprowadzenie dla myślących poszukiwaczy, którzy mogliby poznać Jezusa, dla nowych wierzących, którzy chcą poznać Jezusa, i dla ugruntowanych wierzących, którzy chcą poznać Go lepiej.

źródło opisu: Fundacja Ewangeliczna, 2014

źródło okładki: google

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!