Atlas komunikacji miejskiej. Województwo zachodniopomorskie

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788392075752
technika
Marek

Atlas komunikacji miejskiej to kompedium wiedzy o transporcie publicznym w województwie zachodniopomorskim. Autorzy odwiedzili i opisali wszystkie miejscowości, w których istniał lub nadal funkcjonuje miejski transport publiczny ( tramwajowy i autobusowy). Jest ich w województwie zachodniopomorskim dwadzieścia - Barlinek, Białogard, Choszczno, Czaplinek, Darłowo, Goleniów, Gryfice, Gryfino, Kalisz Pomorski, Kołobrzeg, Koszalin, Międzyzdroje, Nowogard, Police, Stargard Szczeciński, Szczecin, Szczcinek, Świnoujście, Wałcz, Złocieniec. Każda miejscowość opisana została według schematu: rys historyczny, sytuacja obecna, wykaz linii, wykaz taboru, tabliczka przystankowa, ceny i wzór biletów, schemat sieci. Każda miejscowość bogato ilustrowana kolorowymi zdjęciami eksploatowanego taboru.

źródło opisu: www.kolpress.pl

źródło okładki: www.kolpress.pl

Kazimierz | 2016-04-08
Przeczytana: 2016 rok

Pierwsza książka, która zajmuje się komunikacją miejską w małych miasteczkach. Niektóre z zawartych w książce materiałów są praktycznie nie do odnalezienia nigdzie indziej. Historyczne zdjęcia komunikacji w Czaplinku czy Szczecinku są po prostu super.

Polecam. Po przeczytaniu mam zamiar zabrać się za pozostałe Atlasy.