Komunikacja miejska w Poznaniu

technika
Kolpress
2022-01-01
2022-01-01
komunikacja miejska historia Poznania MPK Poznań tramwaj tramwaje transport transport publiczny Poznań

Okładka książki Atlas komunikacji miejskiej. Województwo zachodniopomorskie Piotr Dutkiewicz, Remigiusz Grochowiak
Atlas komunika... Piotr Dutkiewicz, R...
Okładka książki Atlas komunikacji miejskiej. Województwo wielkopolskie Sylwia Chrobot, Piotr Dutkiewicz, Remigiusz Grochowiak
Atlas komunika... Sylwia Chrobot, Pio...

Do zakupu zachęciła mnie ta recenzja w "Kronice Wielkopolski" z 2023 roku. W pełni oddaje ducha pracy. Nieznane dotychczas wątki z historii miejskiej komunikacji w Poznaniu i okolicy to zdecydowanie największy atut tej pracy. Warto!

Kronika Wielkopolski Nr 3/2023:
"Tak jak już w pierwszym zdaniu wstępu autor napisał, że: Historia
polskiej komunikacji miejskiej, licząca niemal 160 lat, wciąż
skrywa wiele tajemnic i nieznanych wątków, tak recenzujący jego
ogrom pracy badawczej może stwierdzić, że Komunikacja miejska
w Poznaniu wiele z nich przywróciła z otchłani niepamięci. Warto
być może domniemywać, że książka, jak też właściwie album
(a po części nawet specyficzne kalendarium) Remigiusza Grochowiaka
stanie się dla wielu czytelników, i to w bardzo różnym wieku,
sympatyczną podróżą sentymentalną, a dla badaczy historii swoich
rodzin będzie impulsem do pracy w zakamarkach wyobraźni, gdyż
otrzymali oni szansę odtwarzania realiów, a przede wszystkim dokładnych tras miejskich podróży swoich antenatów."

Kronika Wielkopolski Nr 3/2023:
"Tak jak już w pierwszym zdaniu wstępu autor napisał, że: Historia
polskiej komunikacji miejskiej, licząca...

Spójne i uporządkowane przedstawienie tematów i zgadnień związanych z komunikacją miejską to największy atut książki. Bardzo bogaty materiał zdjęciowy, wrażenie robią zwłaszcza kolorowe zdjęcia z lat 60. i 70. XX wieku.

Bardzo dobra pozycja sumująca dotychczasową wiedzę na temat komunikacji miejskiej w Poznaniu. Zebrano w niej wszystkie podstawowe informacje dotyczące komunikacji, okraszając je nieznanymi wcześniej szerzej faktami (jak tramwaj wąskotorowy na Winogradach, czy tramwaje wodne) i licznymi niepublikowanymi zdjęciami.

Dodaj cytat z książki Komunikacja miejska w Poznaniu