Wyzwanie czytelnicze LC

Medor. Najlepszy przyjaciel

Wydawnictwo: Zielona Sowa
ZwykłaMatka

Mirek jest bardzo nieśmiałym i zamkniętym w sobie chłopcem. Rodzice bardzo martwią się, jak syn poradzi sobie w przedszkolu. Na Gwiazdkę postanawiają kupić Mirkowi psa - wierzą, że zwierzę będzie miało na niego pozytywny wpływ i pomoże mu przełamać nieśmiałość. Chłopiec nie jest jednak szczęśliwy, bo wcale nie marzył o psie, boi się też tego, że jamniczek go nie polubi. Nieoczekiwanie między chłopcem, a szczeniakiem zaczyna rodzić się przyjaźń - Mirek nie chce jednak się do tego przyznać przed rodzicami i udaje, że Medor go nie interesuje. Co gorsze szczeniak ciągle wpada w nowe tarapaty i rodzice zaczynają się zastanawiać, czy nie powinni go oddać.
Pierwszego września nadchodzi dla chłopca bardzo trudny dzień - musi pójść do przedszkola, a ogromnie się tego boi. Czy Mirek znajdzie tam przyjaciół? Czy przyzna się przed rodzicami, że polubił Medora i jamniczek będzie mógł z nimi zostać?

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/medor-najlepszy-przyjaciel.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/medor-najlepszy-przyjaciel.html

Aelita_Stonez | 2016-04-16

Bardzo fajna książka o piesku który ma na imię Medor. Bardzo lubię książki z tej serii i POLECAM i serię i książkę.

Ewa318 | 2018-09-25
Przeczytana: 25 września 2018