Islandia. Przewodnik ilustrowany

Kierunek? Islandia! Wyspa pogodnych ludzi, kolorowych maskonurów i
wulkanicznego spa. Atutem są: piękny Rejkiawik, klimatyczna muzyka Björk
i Sigur Rós oraz najpotężniejszy wodospad w Europie. Bliżej stąd na
Biegun Północny niż do innych krajów Starego Kontynentu. Rowerem, pieszo
lub samochodem – Islandię trzeba zobaczyć!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

wintermute | 2017-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Jak dla mnie o wiele za dużo "opisów mapy": informacji, że z jednej miejscowości do drugiej jest 67 kilometrów drogą nr 975. Śmiesznie wyglądają liczby mieszkańców podawane z dokładnością do 1 człowieka ("na wyspie żyje 150 osób"), wydaje mi się, że widziałem również sformułowanie "ok. 275 osób". W kilku miejscach w tekście odwołania typu "zob. ramka", jednak żadnej ramki zawierającej rozwinięcie informacji nie ma ani na bieżącej, ani na sąsiadujących stronach. Kilka miejscowości jest wymienionych tylko po to, żeby napisać, że nie ma w nich zupełnie nic ciekawego - chyba jako ostrzeżenie dla turysty, żeby nie marnował czasu ani paliwa na potencjalną wycieczkę?