Menopauza. Poradnik dla kobiet

Wydawnictwo: Muza
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

To najbardziej wszechstronne i najświeższe źródło informacji na temat menopauzy, napisane przez zespół specjalistów w dziedzinie ginekologii, psychologii, seksuologii, dietetyki i wychowania fizycznego. Książka dostarcza praktycznych wskazówek na temat wszystkich aspektów menopauzy, od rozpoznania i złagodzenia objawów niedoborów hormonalnych po sposoby zachowania zdrowych kości i dobrego ogólnego stanu zdrowia.Zawiera także wyczerpujące informacje na temat terapii hormonalnej i jej naturalnych odpowiedników, w tym zastosowania fitoestrgenów i suplementów ziołowych. Dzięki dziesiątkom ilustracji, schematów i zdjęć, łatwo zrozumieć medyczne aspekty menopauzy i znaleźć właściwy sposób na złagodzenie jej skutków.Dzięki tej książce kobiety będą mogły dokonywać świadomych wyborów dotyczących poszukiwania pomocy lekarza i łagodzenia bądź eliminowania fizycznych, umysłowych i emocjonalnych zmian towarzyszących menopauzie.Ksiązka "Menopauza" powstała z myślą o tym, by kobietom - zarówno tym, które wolą metody "naturalne", jak i tym, które wybierają rozwiązywanie problemów metodami lekarskimi - pomóc pokonać ten ważny etap w ich życiu. Zakładając, że każda kobieta jest inna, każda doświadcza menopauzy na swój sposób, a jej potrzeby będą zależały od podłoża emocjonalnego, psychologicznego i fizycznego, ta książka ma dać wszystkim kobietom pewność, że mogą wybrać własny program skrojony na miarę ich potrzeb. W książce tej zrezygnowaliśmy z filozofii "rozmiar uniwersalny dla każdego", przedstawiamy natomiast możliwie najświeższe informacje na każdy temat związany z menopauzą, ilustrując je zdjęciami i rysunkami, które ułatwią zrozumienie tematu.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!