Miejsca pielgrzymkowe

Wydawnictwo: Bellona
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
albumy
LubimyCzytać

Miliony osób pielgrzymują do miejsc, gdzie świat fizyczny spotykał się z duchowym, miejsc gdzie łączność z bogiem czy świętym przychodziła łatwiej, miejsc świętych, w których dokonywały się cuda. Tam właśnie powstały budowle, które dziś są perłami architektury i sztuki religijnej, jednymi z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc na świecie. Książka ta to malownicza podróż do świętych miejsc wyznawców buddyzmu, chrześcijaństwa, hinduizmu, islamu czy też judaizmu. Zabiera nas w malownicze i niezwykłe rejony naszego świata opisując miejsca pielgrzymek a także zgromadzone w nich dzieła sztuki, kosztowności i świętości.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

radkli | 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016

Album kupiony za grosze w nadmorskim namiocie z książkami i tylko dlatego nie żałuję wydanej na niego niewielkiej kwoty. Pozycja niestety słaba. Nie rozumiem czym autor kierował się wybierając opisane miejsca, ponieważ nie uwzględniono wielu, które mogłyby się tu pojawić. Ponadto te które zostały opisane przynajmniej w kilku przypadkach mają przekręcone i pomylone nazwy oraz błędne informacje co sprawia, że nie sposób zawierzyć pozostałym opisom. Żeby tego było mało w opisach występują liczne błędy edytorskie. Polecam w przypadku kompletnego braku alternatywy dla zabicia czasu.