Możliwość dobra. Etyka w XXI wieku

Möglichkeit des Guten
Filozofia, etyka, dobro
filozofia i etyka
LubimyCzytać

Współczesna etyka na powrót pyta o to, jak dobrze żyć. Ten wzrost zainteresowania możliwością dobrego życia wymuszają istotne przemiany relacji międzyludzkich, jakie dokonują się na naszych oczach. Naukowy postęp, a także niespotykane dotąd problemy, rodzą mnóstwo dylematów i konfliktów moralnych, które przekraczają granice kultur i języków. Ponieważ dobro wciela się w konkretne ludzkie życie, nie zostawia nas w spokoju. Każe mierzyć się z wyzwaniami. By nie ulec zagubieniu, ciągle musimy zastanawiać się nad tym, jak ustalić zakres naszej odpowiedzialności za siebie, świat i drugiego człowieka.Autor książki uważa, iż zadaniem etyki XXI wieku, osadzonej w nowych warunkach historycznych, jest pomoc w przezwyciężaniu konfliktów moralnych, a także badanie granic ludzkiej wolności i odpowiedzialności, by wszyscy odnaleźli drogę do dobrego życia.

źródło opisu: WAM 2012

źródło okładki: WAM 2012