Skazany na śmierć. Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale

religia
LubimyCzytać

Wielki Post dla chrześcijan jest czasem zadumy, refleksji nad własnym życiem, próbą poukładania systemów własnych wartości. Skłania do „zatrzymania się w biegu” i zastanowienia się, co w życiu jest najważniejsze. Pomocą w tych działaniach jest liturgia kościelna, bardzo rozbudowana, obfitująca w mnóstwo symboli. Nieczęsto mamy możliwość głębszej refleksji nad tekstami i działaniami liturgicznymi. Wprowadzeni przez rodziców w sens wiary, często zatrzymujemy się na pewnym poziomie, nie rozumiejąc ogromnej głębi teologicznej wypływającej z liturgii wielkopostnej.Lektura niniejszej książki przybliża nam dwa nabożeństwa odprawiane w Wielkim Poście: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Obszerny wstęp objaśnia historię tych pięknych modlitw oraz znaczenie, jakie miały dla świata chrześcijańskiego wczoraj i dziś.W atmosferę Tajemnicy Paschalnej wprowadza najpiękniejszy w Biblii opis Męki Pańskiej zaczerpnięty z ewangelii św. Jana. Rozważania Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszają do głębszej refleksji teologicznej, rozpamiętywania bólu i cierpienia Chrystusa. Pomagają one odnaleźć sens tamtych wydarzeń w dzisiejszym świecie. Dzięki pełnym tekstom nabożeństw książka stanowi niezwykłą pomoc zarówno w modlitwie indywidualnej, jak i wśród innych wiernych w kościele – niewielki rozmiar pozwala traktować ją jako książeczki do nabożeństwa.Ostatni rozdział to zbiór najpopularniejszych pieśni pasyjnych, w oryginalnych zapisach. Pomoże w chóralnym śpiewie kościelnym, będzie też inspiracją do indywidualnej medytacji.Niezwykły klimat wielkopostny podkreślony jest przez szereg ilustracji – reprodukcji najsłynniejszych dzieł przedstawiających ostatnie ziemskie chwile Chrystusa.Wyczerpująca, wzniosła treść znalazła swe miejsce w niezwykle wartościowej edytorsko publikacji. Twarda oprawa, kredowy papier, bogata szata graficzna stawiają tę pozycję wśród wielu „książek z najwyższej półki".Książkę wydrukowano za pozwoleniem władzy kościelnej. Częstochowa 2013

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!