LubimyCzytać

Który targ staroci jest największy?Jak trafić do Walhalli?Gdzie jest zamek Królewny Śnieżki?Co było przed Oktoberfest?Monachium, czyli nowe spojrzenie na Bawarię. Pojedź z Pascalem hen do Munchen!W czasach globalnych marek, światowych sieci sprzedaży, targi staroci stają się ostatnim bastionem tradycji, miejscem, gdzie nabyć można rzeczy wyjątkowe i unikalne. A przede wszystkim niezwykłe. I czasem - jak w Monachium - w dość niezwykłych okolicznościach. Nie sposób zliczyć wszystkich odbywających się w stolicy Bawarii targów staroci. Westendflohmarkt, targ w Parku Olimpijskim, czy Flohmarkt Munchen-Freimann, nie mówiąc już o Nachtflohmarkt, odwiedzają prawdziwe tłumy. "Powiedz mi, co sprzedajesz i jak kupujesz - a powiem ci, kim jesteś." - te słowa znakomicie pasują do Monachium i jego mieszkańców, którzy nadali, wydawałoby się archaicznej już nieco koncepcji targów staroci, nowe oblicze. I uczynili z zakupów tam prawdziwą sztukę.Daria Gosek, dziennikarka radiowa i redaktorka

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Eljot | 2016-12-03
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Jej ocenę pozostawiłam sobie specjalnie jak przyjadę z Monachium, bo właśnie pod kątem wyjazdu została zakupiona. Niestety muszę powiedzieć, ze się nie sprawdziła. O przewodnika oczekuję sensownej mapki, najlepiej z oznaczonymi ciekawymi miejscami do zwiedzania, zdjęć obiektów, aby ich nie szukać, gdyż nie zawsze ma się dostęp do Internetu, oraz przede wszystkim więcej treści. Treść może i owszem była, ale prawie na temat samej Bawarii. Książka Monachium i Bawaria powinna nazywać się Bawaria, z niewielką częścią Monachium. Munchen, to jakieś 40 stron, a od tego jeszcze trzeba odjąć wstęp niezwiązany z miastem. Stolica Bawarii ma nam wiele do zaoferowania. Tydzień byłoby mało aby zwiedzić tylko te najciekawsze zakątki.
Poradnik bardzo pobieżnie pisany, trochę tak na szybkiego. Podczas podróży niestety nie sprawdził się. Korzystałam z darmowych przewodników otrzymanych w Deutsche muzeum, albo z informacji pozyskanych wcześniej w Internecie.