Świat druku 3D. Przewodnik

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Jeszcze do niedawna drukarki 3D można było spotkać wyłącznie w... książkach science fiction. Zaledwie parę lat wystarczyło, by urządzenia te stały się ogólnodostępne. Otwierają one przed projektantami ogrom nowych możliwości, a przygotowanie prototypów jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie. Sięgnij po tę książkę i eksploruj świat druku 3D!W trakcie lektury poznasz budowę drukarki 3D i jej elementy składowe. Następnie zaznajomisz się z popularnymi programami pozwalającymi na przygotowanie wydruku. Nawet jeśli dopiero zamierzasz zrobić swój pierwszy projekt 3D, z tym przewodnikiem bez problemu przejdziesz przez cały proces i wydrukujesz prototyp na swojej drukarce lub w firmie świadczącej takie usługi. Dowiesz się także wszystkiego o skanowaniu 3D - połączenie możliwości drukarki 3D i technik skanowania trójwymiarowego pozwala stworzyć niesamowite projekty! Na końcu opanujesz zagadnienia związane z przemysłowym wykorzystaniem drukarek, dostępnymi materiałami oraz perspektywami rozwoju tej dziedziny projektowania. Sięgnij po tę książkę i podąż za technologicznym duchem czasu!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Sebastian | 2018-11-03
Przeczytana: 31 października 2018

Może być.

Na początek warto zaznaczyć, że ta pozycja mocno już trąca myszką, sporo przytaczanych rzeczy jest już mocno nieaktualna, w między czasie nastąpiła nawet dosyć spora roszada w dostępnym, darmowym oprogramowaniu, mamy wysyp tanich drukarek z chin, które zbierają przyzwoite opinie. Sama pozycja może być, na pewno pozwala się troszkę zorientować takim osobom jak ja, czyli prawie kompletnie nie obeznanych w temacie, niestety jak dla mnie brakuje czysto technicznych porad dotyczących np. uruchamiania swoich pierwszych drukarek, nie mniej jest trochę porad od strony programowej i minimum technicznej, czyli podporach, nachyleniach, itp. detalach.

Dla mnie sporym minusem jest przeciętny przekład, niestety tłumacz pozostawił oryginalne jednostki zamiast postarać się je przeliczyć na system metryczny, co moim zdaniem, w książce aspirującej na techniczną, jest dużym uchybieniem.

Sandman | 2018-10-02

Książka złożona z artykułów na temat druku 3d, zamieszczonych w czasopiśmie dla mejkerów.
Każdy rozdział opisuje inny aspekt druku, i należy do innego autora. Tematyka porusza kwestie sprzętowe, samego drukowania, jak i dziedzin z tym związanych.
Zawiera odnośniki do sklepów, wykonawców związanych z tematem i innych kwestii okołodrukarkowych - wszystko na rynku zagranicznym.

Książka zawiera bardzo nieaktualne dane, i to jej główna wada. Technologia amatorskiego druku zmienia się z dnia na dzień, za czym ciężko nadążyć. Dodatkowo opisuje zupełnie obcy nam rynek usług.
Ogólnie są tam takie podstawy, że komuś kto chociażby przymierza się do kupna drukarki - raczej nie pomoże, bo więcej "wyłapie" na zwykłej szperaninie w necie. Gdyby ktoś chciał temat liznać - ot tak - z samej ciekawości, to książke może przeczytać, chociaż warto pominąć tematykę która tak się zestarzała - że może wprowadzić w błąd. Dla samego naprowadzenia na temat - można - zwłaszcza że książkę można dostać za ok....

Jakub Bartlewicz | 2016-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 lutego 2016

Samym drukiem 3D zacząłem zajmować się zawodowo, więc wszystkie informacje na temat drukarek 3D są mi pilnie potrzebne w każdej formie. "Świat druku 3D" jest tylko zbiorem artykułów z zagranicznej prasy dający jakieś pojęcie czym druk przestrzenny jest. Jednak nie dowiedziałem się z niej nic czego sam bym wcześniej nie znalazł w internecie lub od samego producenta. Dodatkowo tłumacz nawet nie postarał się o dodanie bazy usługodawców w Polsce, pozostawiając tylko linki do zagranicznych stron oferujących wydruk. Jeśli chcesz zaszpanować w szkole swą obszerną wiedzą na temat najprostszego urządzenia CNC książka dostarczy sporo ciekawostek, jeśli jednak spodziewasz się encyklopedii na temat techniki wytwarzania addytywnego, będzie dużym rozczarowaniem. Na koniec tak wysoka cena za reklamówkę zagranicznej prasy jest głównym powodem mojego rozczarowania.