Tylko miłość

Wydawnictwo: Nowy Świat
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
LubimyCzytać

Autorka w tym wyborze swojej twórczości odsłania w nader sugestywnej formie bogate, czujące i wrażliwe wnętrze. Uchyla kurtynę tajemniczej natury miłości kobiecej, która dla niejednego mężczyzny może być prawdziwym odkryciem. Może nawet prowokować pragnienie bycia tak kochanym, doświadczenia takiej głębi fascynacji męskością. Autorka od fascynacji zmysłowej ewoluuje w fascynację Wielkim Kreatorem, który... najwyraźniej ma dla Niej cechy męskie. Być może posuwam się zbyt daleko w interpretację twórczości Autorki ale odnoszę wrażenie, że niespełnione oczekiwania "ziemskiej" miłości ulegają przenoszeniu na Absolut.Zbigniew Lew Starowicz.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

rokita49 Boruta | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Pociągająca okładka (rysunek Franciszka Starowieyskiego),przeskok w myślach do Starej Wsi w pobliżu Bielska-Białej i pięknego drewnianego kościółka fundowanego przez protoplastów artysty i frapujący tytuł tomiku wierszy.Ostatni wiersz: życie i śmierć/branie-dawanie/ból i radość/są tym samym//a ponad to/tylko Miłość .Chciałem się dowiedzieć coś więcej o autorce.Pierwsza wiadomość - zginęła tragicznie w wypadku samochodowym w 2009 roku.