Przyroda. Ilustrowana encyklopedia

LubimyCzytać

Encyklopedia ta poświęcona jest niezwykłej różnorodności świata przyrody. Człowiek, otoczony jest wieloma żywymi organizmami w każdym zakątku naszej planety wypada tylko dziwić się bogactwu ich form i rozmiarów: to zarówno gigantyczne wielowiekowe drzewa, jak i mikroskopijne istoty, których życie trwa zaledwie kilki lub godzin. Jedne organizmy (na przykład rośliny) całe swoje życie spędzają w jednym miejscu, inne (większość zwierząt) swobodnie przemieszczają się w przestrzeni -niekiedy w pojedynkę, lecz częściej dużymi grupami społecznymi. Jak pojawiły się na Ziemi te lub inne istoty, gdzie żyją, dlaczego zachowują sie tak, a nie inaczej, w jaki sposób wszystkie żywe organizmy powiązane są ze sobą i środowiskiem naturalnym, dlaczego ingerencja człowieka (nawet wynikająca z najlepszych przesłanek) wyrządza im się szkodę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziecie w tej książce.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!