Dzieje szabli w Polsce

Wydawnictwo: Bellona
LubimyCzytać

Książka jest próbą ukazania historii szabli polskiej i szabel obcych na polskim rynku, występujących na przestrzeni naszych narodowych dziejów. Ukazuje wielofunkcyjność szabli polskiej przy dominacji jej pierwotnej i najważniejszej funkcji, czyli funkcji orężnej, jej znaczenia w historii naszej kultury narodowej od czasów panowania króla Stefana Batorego po czasy nam współczesne. Szczególnym polem zainteresowania jest oczywiście szabla polska z uwzględnieniem zagadnień związanych z jej konstrukcją, typologią oraz symboliką.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!